KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521046
nr 1152 1046
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Lapplandsmotiv, signerad, 45x37 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Kondition: utställd Parissalongen
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2017
kl 19:11:44
4/12 22:58:20
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo